вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nietrafnie zabezpieczone sztachety drewniane błyskawicznie się eksploatują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od odpowiedniego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do osłony i ozdoby sztachet z drzewa kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ten wariant płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji wskutek tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий